Strona Biura Powiatowego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Łobzie

W oknie Pałacu Prezydenckiego zapłonęło światło wolności

W oknie Pałacu Prezydenckiego, podobnie jak w oknach wielu domów, a także urzędów, szkół i innych instytucji, 13 grudnia o godzinie 19.30 zapłonęła świeca – symbol pamięci o Ofiarach stanu wojennego. W Pałacu Prezydenckim świecę, w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zapaliła minister Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Ogólnopolska kampania społeczna Instytutu Pamięci Narodowej „Zapal Światło Wolności”, która została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym, w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku, wykonały rzesze ludzi na całym świecie. Wówczas, 36 lat temu, na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił św. Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec w swoim Bożonarodzeniowym orędziu wezwał również ówczesny prezydent USA Ronald Reagan.

Na fasadzie Pałacu Prezydenckiego pojawiła się dziś również okolicznościowa iluminacja, przedstawiająca płomień świecy i hasło kampanii IPN – „Zapal Światło Wolności”.

 

artykuł pochodzi ze strony http://www.prezydent.pl/
Continue Reading

Premier Morawiecki w Szczecinie

Szanowni Państwo

W niedzielę 17 grudnia ok godziny 12.00 w Szczecinie pod bramą stoczni ,
spotykamy się z okazji rocznicy tragedii Grudnia 70. Gościć będziemy
Premiera Rządu RP Pana Mateusza Morawieckiego.

Prosimy o liczne przybycie.

z up.Prezesa Leszka Dobrzyńskiego

Witold Witkowski

Continue Reading
Continue Reading

Uroczystości barbórkowe z udziałem Ministrów KPRP i Doradców Prezydenta

Szef Kancelarii Prezydenta Minister Halina Szymańska uczestniczyła w uroczystościach organizowanych przez KGHM Polska Miedź S.A w Lubinie, gdzie odczytała słowa Prezydenta oraz w jego imieniu wręczyła odznaczenia państwowe – 29 Medali za Długoletnią Służbę, nadanych za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

„Z okazji Barbórki, tradycyjnego górniczego święta, składam najlepsze życzenia i wyrazy najwyższego uznania dla wszystkich osób zatrudnionych w polskim przemyśle wydobywczym” – napisał Prezydent w liście skierowanym do uczestników tegorocznych obchodów święta górników.

Podkreślił, że „wydobywanie z Ziemi jej skarbów, mimo udogodnień związanych z postępem technicznym, nadal wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności, lecz także trudu, wytrwałości i hartu ducha”. – Nadal może też, niestety, kosztować zdrowie i życie. Składam hołd wszystkim polskim górnikom, którzy zginęli, wykonując swoją pracę dla dobra współrodaków – napisał Andrzej Duda.

artykuł pochodzi ze strony http://www.prezydent.pl/
Continue Reading

Rodakom na Kresach na Boże Narodzenie

Prawo i Sprawiedliwość okreg Szczecin przyłącza sie do akcji Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach. Z polecenia Posła Leszka Dobrzyńskiego proszę Państwa o zangażowanie się w akcje.
W dniach do 8 grudnia 2017 zbieramy dary: żywność o dłuższym terminie przydatności do spożycia, słodycze i przybory szkolne dla dzieci i środki chemiczne

Po raz czwarty akcja jest organizowana przez Fundacje Polskich Wartości. Paczki będą dostarczone na Wileńszczyznę dla min. 500 rodzin i osób samotnych z miejscowości: Rakańce (Polska Szkoła Podstawowa), Soleczniki (Polska Szkoła Specjalna), Turgiele, Ejszyszki, Butrymańce, Wilno (Hospicjum im. bł. ks. Michała Sopoćki, Szkoła Średnia im. Szymona Konarskiego, Klub Weteranów Armii Krajowej), Koleśniki, Jaszuny, Janczuny, Balańdziszki, Niemenczyn.

Przekazuje link do akcji http://rodakomnakresach.pl/szczecin/

Dary należy dostarczać do Biur Poselskich w regionie. Jeżeli chodzi o Szczecin paczki należy dostarczać do:

1.Siedziba Prawa i Sprawiedliwość w Szczecinie ul Mickiewicza 69a w poniedziałki w godz. od 12.00 do 18.00 lub w inne dni za wcześniejszym kontaktem telefonicznym z Januszem Jagielskim 609357364; Witoldem Witkowskim 501085860

2. Biuro Poselskie Leszka Dobrzyńskiego w dniach: PON. godz. 10.00-14.00; WT. godz. 10.00-14.00: ŚR  godz. 12.00-16.00, PIĄ godz. 10.00-14.00

Jeśli chodzi o komitety w regionie paczki prosimy dostarczać do najbliższych Biur Poselskich w Okręgu 41 lub w miejsca wyznaczone przez Pełnomocników. Dni w których Biura Poselskie będą przyjmować paczki decydują Pełnomocnicy powiatowi lub komitetowi.W razie chęci dostarczenia przez Państwa paczek prosimy o kontakt z Pełnomocnikami.
W przypadku pytań prosze o kontakt meilowy maciejussarz@gmail.com
Continue Reading

Wybory do Zarządu Powiatowego PiS w Łobzie

18 listopada odbyły się wybory do Zarządu Powiatowego PiS w Łobzie. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości wybrali  członków Zarządu Powiatowego.

 

Do zadań Zarządu Powiatowego PiS należy koordynowanie
bieżącej działalności PiS na terenie powiatu w zakresie określonym
uchwałami i zarządzeniami władz PiS, a w szczególności:
1) ustalanie listy kandydatów do Rady Powiatu,
2) wykonywanie uchwał władz PiS,
3) reprezentowanie stanowiska PiS w sprawach powiatowych,
4) zawieranie powiatowych porozumień, w tym w wyborach
samorządowych,
5) sprawowanie nadzoru nad działalnością:
a) Komitetów z terenu powiatu,
b) Klubu (Koła, Zespołu) Radnych PiS w odpowiedniej radzie
powiatu.

 

Przewodniczącym został Ryszard de Lewin-Lewiński.

 

 

Continue Reading

95. rocznica powstania Związku Polaków w Niemczech „Rodło”

Szef Kancelarii Prezydenta RP Minister Halina Szymańska w sobotę 18 listopada w Berlinie wzięła udział w uroczystości 95. rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech „Rodło”. Uroczystość uświetnił Koncert Muzyki Polskiej.

W imieniu Prezydenta Andrzeja Dudy Minister Szymańska złożyła na ręce Prezesa Związku Polaków w Niemczech, Józefa Malinowskiego, wyrazy podziękowania za prezentowanie atrakcyjnego wizerunku polskiej kultury, tradycji, oświaty i dorobku. – W imieniu Rzeczypospolitej za to wszystko dziękuję – powiedziała.

W niedzielę, w berlińskiej Bazylice św. Jana, odbyła się Msza św. w intencji Związku Polaków w Niemczech, połączona z otwarciem wystawy „Radosnym Boże” poświęconej błogosławionemu ks. Stefanowi Wincentemu Frelichowskiemu.

artykuł pochodzi ze strony http://www.prezydent.pl/
Continue Reading

Polska i Francja muszą ze sobą współpracować w Unii Europejskiej

– Polska, podobnie jak Francja, jest państwem, które przywiązuje ogromną rolę do tego, aby przestrzegane były wszystkie zasady, wartości i prawa, również prawa europejskie. Wszystko, co obecnie dzieje się w Polsce, dzieje się w ramach tych procesów – powiedziała Premier Beata Szydło po spotkaniu z Prezydentem Francji.

Dodała, że dla Polski ważne jest, by relacje z Francją były jak najlepsze.

– Wiele nas łączy, nie tylko w stosunkach bilateralnych. Wolność, suwerenność i demokracja to wartości, których musimy bronić – stwierdziła.

Poinformowała, że w 2018 roku Prezydent Macron będzie gościł w Polsce.

– Mamy swoją wizję reform UE. Chcemy, by Europejczycy mieli poczucie, że Unia daje im bezpieczeństwo. Polska i Francja muszą ze sobą współpracować w UE, ponieważ mamy dużo spraw, które nas łączą – oznajmiła.

Zadeklarowała pełne zaangażowanie w toku dalszych prac na temat pracowników delegowanych.

– Zależy nam na uproszczeniu funkcjonowania tego sektora – podsumowała.

Continue Reading
Continue Reading

Europosłowie PiS przeciwko podwójnym standardom KE

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE odbyła się dyskusja z udziałem pierwszego wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa na temat rządów prawa w Polsce. W imieniu delegacji PiS głos w dyskusji zabrali Europosłowie Jadwiga Wiśniewska i Zbigniew Kuźmiuk.

J. Wiśniewska podkreśliła, że po raz kolejny Parlament Europejski zajmuje się rzekomo zagrożoną demokracją w Polsce, gdyż opozycja w dalszym ciągu nie może pogodzić się z przegraną w wyborach i buduje fałszywy obraz Polski na forum UE.

– O Polsce decydują Polacy. Powinni Państwo uszanować demokratyczne wybory, których dokonali Polacy – wzywała.

Europoseł PiS odniosła się także do zarzutu o zróżnicowanym wieku emerytalnym kobiet i mężczyzn.

– Funkcjonuje on w co najmniej 8 państwach – to jest wybór a nie przymus – zaznaczyła.

Z. Kuźmiuk podkreślił, że wbrew podnoszonym na forum PE zarzutom Trybunał Konstytucyjny w Polsce nie został sparaliżowany.

– Od stycznia do września rozstrzygnął ok. 400 spraw. Działa normalnie – podkreślił.

Odniósł się także do kwestii wieku emerytalnego, wskazując, że skoro obniżono go dla innych pracowników, to trudno, aby te przepisy nie obejmowały również sędziów.

– To byłaby dyskryminacja. We Francji dekretami ogranicza się prawa pracownicze, Hiszpania jest na pograniczu rozpadu, aresztowano kilkunastu ministrów rządu Katalonii i nie ma reakcji Komisji. To są podwójne standardy i jeśli KE będzie dalej szła tą drogą, będzie rozsadzała UE od środka – powiedział.

Continue Reading