Strona Biura Powiatowego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Łobzie

Continue Reading
Continue Reading

Spotkanie z Joanną Lichocką

Szanowni Państwo,
Oto godziny i miejsca spotkań z naszą poseł na Sejm RP Panią Joanną Lichocką.
Zapraszamy

Goleniów : Miejska i Powiatowa Biblioteka w Goleniowie ,ul.   Konstytucji 3 Maja 26,    godzina:15.00

Police : Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza Hala sportowa ul. Siedlecka 6 godzina:18.30

Continue Reading

Szef KPRP gościem „I Wiosennej Wystawy Ogrodniczo-Pszczelarskiej”

Szef Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska uczestniczyła w sobotę w spotkaniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanym w ramach „I Wiosennej Wystawy Ogrodniczo-Pszczelarskiej”. Spotkanie było formą upamiętnienia i uczczenia wydarzeń oraz osób, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości , a także budowy Polski niepodległej.

Minister Szymańska zwiedziła też wystawę, której organizatorem był Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

„I Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska” to nowe wydarzenie plenerowe, które jest miejscem spotkań pasjonatów pszczelarstwa, miłośników kwiatów i aranżacji zieleni, a ponadto okazją do promocji województwa zachodniopomorskiego. Podczas wystawy odwiedzający mogą zapoznać się z bogatą ofertą ogrodniczo-sadowniczą, a  także obejrzeć występy zespołów folklorystycznych i tanecznych.

(KG)

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading

Szef Kancelarii Prezydenta na XI Gali Sportu Powiatu Łobeskiego

Szef Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska wzięła w piątek udział w XI Gali Sportu Powiatu Łobeskiego „Najlepszy Sportowiec 2017 roku”. Spotkanie odbyło się w szkole podstawowej w Radowie Małym.

Podczas gali zostały wręczone statuetki dla najlepszych sportowców Powiatu Łobeskiego za 2017 r. Występy artystyczne zaprezentowali: uczennice Zespołu Szkół w Łobzie, uczniowie z Prywatnej Gry na Instrumentach Państwa Stefanowskich, uczniowie z Radowa Małego. Wystąpił też Freddie Mercury Show.

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading
Continue Reading

Majowe święta

Po przemianach ustrojowych w Polsce miesiąc maj rozpoczyna się bardzo świątecznie, a to dzięki kumulacji trzech świąt o różnym charakterze.  Są to:  1-Maja,  „Dzień Flagi” – 2 maja i narodowe święto Konstytucji – 3 Maja.

Na ogół dobrze jeszcze znany, dzień 1-Maja był sztandarowym świętem w czasach PRL-u ( od 1950 roku – państwowe). Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku   ll-Międzynarodówka dla upamiętnienia krwawych wydarzeń podczas strajku robotniczego w Chicago.  Niektóre  z tamtych haseł bardzo pokrętnie wykorzystała sowiecka Rosja na potrzeby swojej socjalistycznej rewolucji, której „zdobycze” narzucała później opanowanym krajom „demokracji ludowej”, a wśród nich Polsce.  Starsi pamiętają te pompatyczne defilady, na które ówczesna władza (PZPR) ściągała zakłady pracy, dzieci i młodzież szkolną. Wszędzie było pełno flag. Biało-czerwone przeplatały się z czerwonymi.  – I do tego ten niepisany ale powszechnie obowiązujący przymus. Skończył się PRL i z  1-Maja został tylko symbol i tzw. majówka.

W 2004 roku Sejm RP ustanowił na 2-go maja Dzień Flagi.  Jego głównym celem było i jest    popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości, o symbolach narodowych, o patriotyzmie.  Święto Flagi oprócz Polaków  obchodzą również m.in. Litwini,  Ukraińcy, Chińczycy, Amerykanie, Argentyńczycy. Prawo i Sprawiedliwość zachęca wszystkich do uczczenia tego Dnia  poprzez wywieszanie flagi narodowej.

I kolejne święto to „3-Maja”, które upamiętnia już 227 rocznicę uchwalenia w Polsce w 1791 przez Sejm Czteroletni całkiem nowego rodzaju konstytucji.  Konstytucja 3-Maja była pierwszą w Europie a drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Głównymi autorami tej ustawy byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj. Niestety konstytucja majowa „żyła” niecałe 15 miesięcy, bo na dłużej nie pozwoliła Rosja dokonując drugiego rozbioru Polski. Ustawa majowa miała jednak ogromne znaczenie historyczne i narodowo-patriotyczne. Była to pierwsza konstytucja o tak przełomowym i postępowym na tamte czasy kształcie, na której wzorowało się później wiele innych krajów. Niestety obchody święta Konstytucji  3-Maja były zakazane podczas zaborów , podczas okupacji sowieckiej i niemieckiej.  Po wojnie w styczniu 1951 roku święto zostało oficjalnie zdelegalizowane przez władze komunistyczne.  Dopiero po zmianie w Polsce ustroju , od kwietnia 1990 roku święto Konstytucji 3Maja doczekało się wreszcie należnych mu  uroczystych obchodów.

Dziś, kiedy wielu  z nas ma niemałe dylematy z polską flagą – czy ją wywieszać i kiedy-  powyższy przegląd majowych świąt może okazać się pomocny w podjęciu właściwej decyzji.  Dzień Flagi i święto Konstytucji 3-Maja niewątpliwie zasługują na ich uczczenie poprzez oflagowanie naszych domów i ulic.  Dodatkowo zachęcają do tego obchody 100-lecia odzyskania naszej niepodległości.  Flaga narodowa nie może dzielić,  Ona może tylko łączyć wszystkich, którym dobro ojczyzny naprawdę leży głęboko na sercu.

 

                                                                                                       Bronisław

                                                               Prawo i Sprawiedliwość   Łobez

Continue Reading

Minister Halina Szymańska wręczyła odznaczenia państwowe zasłużonym lekarzom weterynarii

Z okazji sprawozdawczego Zjazdu Lekarzy Weterynarii Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej  w Goleniowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych.

Za zasługi w działalności społecznej na rzecz samorządu lekarsko-weterynaryjnego Krzyżami Zasługi odznaczonych zostało trzech lekarzy weterynarii.

Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonała Szef Kancelarii Prezydenta RP minister Halina Szymańska.

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading

Minister Halina Szymańska na konferencji „Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość”

Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas konferencji naukowej inaugurującej obchody jubileuszu 100-lecia polskiej polityki społecznej. Andrzej Duda skierował list do uczestników wydarzenia.

„Polityka społeczna była od początku jednym z głównych wątków w działaniach ojców niepodległości” – napisał Prezydent, zaznaczając, że reformy przeprowadzone w II Rzeczypospolitej nie były łatwe.

„Ostatecznie jednak zwyciężała zawsze idea dobra wspólnego, wizja państwa jako przestrzeni, w której każdy może liczyć na ochronę i wsparcie. To idea, która przyświeca nam także dziś. Celem zmian, które wprowadzamy, jest wszakże zapewnienie wszystkim obywatelom możliwości godnego życia” – podkreślił w liście Andrzej Duda.

Podczas konferencji Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zaprezentowała przygotowaną przez ekspertów publikację „Stulecie polskiej polityki spolecznej”. Zapowiedziała także, że środowa konferencja rozpoczyna cykl spotkań poświęconych polskiej polityce społecznej. Podobne wydarzenia mają odbyć się także w województwach. W konferencji „Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość” wzięła także udział m.in. wicepremier Beata Szydło. (WP)

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading

Ministrowie KPRP oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej


Przez cały dzień trwają uroczystości upamiętniające 8. rocznicę  katastrofy smoleńskiej, w której zginęło 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z Małżonką Marią. Biorą w nich udział także ministrowie Kancelarii Prezydenta.

  • Warszawa, Pałac Prezydencki

Rano w kaplicy Pałacu Prezydenckiego Szef Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska i Dyrektor Generalna Grażyna Ignaczak-Bandych złożyły kwiaty przed tablicą upamiętniającą Parę Prezydencką – śp. Lecha i Marię Kaczyńskich, Ryszarda Kaczorowskiego oraz pracowników KPRP, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. Kwiaty złożono także przed tablicą znajdującą się przed Pałacem Prezydenckim.

 

O godz. 8.00 w Kościele seminaryjnym w Warszawie została odprawiona msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

  • Kraków, Katedra Wawelska

Prezydenccy ministrowie towarzyszyli także Andrzejowi Dudzie w uroczystościach upamiętniających tragiczne wydarzenia z 10 kwietnia 2010 roku. Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski oraz ministrowie: Anna Surówka-Pasek i Wojciech Kolarski wraz z Prezydentem oddali hołd śp. Lechowi i Marii Kaczyńskim spoczywających w  krypcie Katedry Wawelskiej. Znajduje się tam również tablica poświęcona 96 ofiarom, na której widnieje łacińska sentencja „Corpora dormiunt, vigilant animae” (Ciała śpią, dusze czuwają).

  • Kraków, groby ofiar katastrofy smoleńskiej

Razem z Prezydentem ministrowie KPRP Krzysztof Szczerski, Anna Surówka-Pasek i Wojciech Kolarski odwiedzili także groby ofiar katastrofy smoleńskiej, które znajdują się na cmentarzu Rakowickim (spoczywają tu śp. Andrzej Sariusz-Skąpski, śp. Wiesław Woda, śp. Andrzej Kremer, śp. Janusz Kurtyka i śp. gen. Włodzimierz Potasiński), na cmentarzu parafialnym na Salwatorze (gdzie zostali pochowani:  śp. Ewa Bąkowska i śp. gen. Bronisław Kwiatkowski), a także na krakowskich Bielanach (gdzie mieści się grób śp. Zbigniewa Wassermana).

  • Warszawa, Świątynia Opatrzności Bożej

Szef Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska, Zastępca Szefa KPRP Paweł Mucha i minister Krzysztof Łapiński byli obecni w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie Prezydent złożył wieńce na grobach ostatniego Prezydenta RP na uchodźstwie śp. Ryszarda Kaczorowskiego, a także na grobach duchownych: prezesa Stowarzyszenia Parafiada śp. o. Józefa Jońca, kapelana Warszawskiej Rodziny Katyńskiej śp. ks. Zdzisława Króla i kapelana Federacji Rodzin Katyńskich śp. ks. Andrzeja Kwaśnika.

  • Warszawa, Cmentarz Bródnowski

Ministrowie Halina Szymańska, Paweł Mucha i Adam Kwiatkowski towarzyszli Prezydentowi podczas składania wieńców na grobach śp. Pawła Wypycha i śp. Katarzyny Doraczyńskiej – współpracowników Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

  • Warszawa, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

Szef Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska i Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch  towarzyszyli Parze Prezydenckiej podczas składania wieńców przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, a także na sąsiadujących z nim grobach.

  • Warszawa, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego

W imieniu Prezydenta Szef BBN Paweł Soloch złożył wieniec przed tablicą upamiętniającą  ministrów Władysława Stasiaka oraz Aleksandra Szczygło – byłych Szefów BBN, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

  • Warszawa, groby ofiar katastrofy smoleńskiej

Minister Andrzej Dera złożył kwiaty na grobie śp. Edwarda Duchnowskiego na cmentarzu na Marysinie Wawerskim, a także na grobie śp. Jerzego Szmajdzińskiego, który znajduje się na Cmentarzu Wilanowskim.

  • Warszawa, Plac Piłsudskiego

Kierownictwo KPRP i Doradcy Prezydenta RP towarzyszyli także Prezydentowi podczas uroczystości na Placu Piłsudskiego, gdzie odsłonięto pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej, a później we mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczęństwa św. Jana Chrzciciela.

Samolot specjalny Tu-154M, którym Para Prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy lecieli do Katynia na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się 10 kwietnia 2010 r. o godzinie 8.41 w pobliżu lotniska Smoleńsk-Północny. W katastrofie zginęły także 94 inne osoby, w tym wielu wysokich rangą urzędników państwowych, dowódców wojskowych oraz duchownych. Uroczystości pogrzebowe Pary Prezydenckiej odbyły się w Krakowie 18 kwietnia 2010 r. Spoczęli oni w sarkofagu w krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów na Wawelu. (WP)

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading