Strona Biura Powiatowego Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Łobzie

Kategoria: Uncategorized

Minister Halina Szymańska na koncercie z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

Szef KPRP Halina Szymańska uczestniczyła w koncercie, który odbył się w Berlinie z okazji jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Polskość nieprzerwanie trwała w kulturze – nie tylko tej wysokiej, ale również popularnej, ludowej, powszedniej. Z takiej kultury, wyrażającej się w piosence lub anegdocie, odwołującej się do własnych wspomnień i dziedzictwa całego narodu, czerpała siły niejedna polska wspólnota na obczyźnie, także tutaj, w Niemczech. Właśnie dlatego kolejne pokolenia mogły śpiewać: Jeszcze Polska nie zginęła – napisał Prezydent w liście do uczestników wydarzenia odczytanym przez minister Szymańską.

Organizatorami koncertu są Prezes Związku Polaków w Niemczech, Józef Malinowski i Wiceprezes Związku Polaków w Niemczech oraz redaktor naczelna portalu „Polak w Niemczech“. Ponadto koncert został objęty patronatem Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Niemczech prof. dr hab. Andrzeja Przyłębskiego.

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading

Ankieta – Lokalna

Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety na temat problemów życia codziennego Naszej społeczności lokalnej.

Ankieta

Wyniki ankiety opublikujemy na Naszej stronie w najbliższym czasie.

Continue Reading
Continue Reading

Spotkanie z Joanną Lichocką

Szanowni Państwo,
Oto godziny i miejsca spotkań z naszą poseł na Sejm RP Panią Joanną Lichocką.
Zapraszamy

Goleniów : Miejska i Powiatowa Biblioteka w Goleniowie ,ul.   Konstytucji 3 Maja 26,    godzina:15.00

Police : Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza Hala sportowa ul. Siedlecka 6 godzina:18.30

Continue Reading

Szef KPRP gościem „I Wiosennej Wystawy Ogrodniczo-Pszczelarskiej”

Szef Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska uczestniczyła w sobotę w spotkaniu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowanym w ramach „I Wiosennej Wystawy Ogrodniczo-Pszczelarskiej”. Spotkanie było formą upamiętnienia i uczczenia wydarzeń oraz osób, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości , a także budowy Polski niepodległej.

Minister Szymańska zwiedziła też wystawę, której organizatorem był Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

„I Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska” to nowe wydarzenie plenerowe, które jest miejscem spotkań pasjonatów pszczelarstwa, miłośników kwiatów i aranżacji zieleni, a ponadto okazją do promocji województwa zachodniopomorskiego. Podczas wystawy odwiedzający mogą zapoznać się z bogatą ofertą ogrodniczo-sadowniczą, a  także obejrzeć występy zespołów folklorystycznych i tanecznych.

(KG)

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading

Szef Kancelarii Prezydenta na XI Gali Sportu Powiatu Łobeskiego

Szef Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska wzięła w piątek udział w XI Gali Sportu Powiatu Łobeskiego „Najlepszy Sportowiec 2017 roku”. Spotkanie odbyło się w szkole podstawowej w Radowie Małym.

Podczas gali zostały wręczone statuetki dla najlepszych sportowców Powiatu Łobeskiego za 2017 r. Występy artystyczne zaprezentowali: uczennice Zespołu Szkół w Łobzie, uczniowie z Prywatnej Gry na Instrumentach Państwa Stefanowskich, uczniowie z Radowa Małego. Wystąpił też Freddie Mercury Show.

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading
Continue Reading

Majowe święta

Po przemianach ustrojowych w Polsce miesiąc maj rozpoczyna się bardzo świątecznie, a to dzięki kumulacji trzech świąt o różnym charakterze.  Są to:  1-Maja,  „Dzień Flagi” – 2 maja i narodowe święto Konstytucji – 3 Maja.

Na ogół dobrze jeszcze znany, dzień 1-Maja był sztandarowym świętem w czasach PRL-u ( od 1950 roku – państwowe). Święto Pracy wprowadziła w 1889 roku   ll-Międzynarodówka dla upamiętnienia krwawych wydarzeń podczas strajku robotniczego w Chicago.  Niektóre  z tamtych haseł bardzo pokrętnie wykorzystała sowiecka Rosja na potrzeby swojej socjalistycznej rewolucji, której „zdobycze” narzucała później opanowanym krajom „demokracji ludowej”, a wśród nich Polsce.  Starsi pamiętają te pompatyczne defilady, na które ówczesna władza (PZPR) ściągała zakłady pracy, dzieci i młodzież szkolną. Wszędzie było pełno flag. Biało-czerwone przeplatały się z czerwonymi.  – I do tego ten niepisany ale powszechnie obowiązujący przymus. Skończył się PRL i z  1-Maja został tylko symbol i tzw. majówka.

W 2004 roku Sejm RP ustanowił na 2-go maja Dzień Flagi.  Jego głównym celem było i jest    popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości, o symbolach narodowych, o patriotyzmie.  Święto Flagi oprócz Polaków  obchodzą również m.in. Litwini,  Ukraińcy, Chińczycy, Amerykanie, Argentyńczycy. Prawo i Sprawiedliwość zachęca wszystkich do uczczenia tego Dnia  poprzez wywieszanie flagi narodowej.

I kolejne święto to „3-Maja”, które upamiętnia już 227 rocznicę uchwalenia w Polsce w 1791 przez Sejm Czteroletni całkiem nowego rodzaju konstytucji.  Konstytucja 3-Maja była pierwszą w Europie a drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Głównymi autorami tej ustawy byli: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski i Hugo Kołłątaj. Niestety konstytucja majowa „żyła” niecałe 15 miesięcy, bo na dłużej nie pozwoliła Rosja dokonując drugiego rozbioru Polski. Ustawa majowa miała jednak ogromne znaczenie historyczne i narodowo-patriotyczne. Była to pierwsza konstytucja o tak przełomowym i postępowym na tamte czasy kształcie, na której wzorowało się później wiele innych krajów. Niestety obchody święta Konstytucji  3-Maja były zakazane podczas zaborów , podczas okupacji sowieckiej i niemieckiej.  Po wojnie w styczniu 1951 roku święto zostało oficjalnie zdelegalizowane przez władze komunistyczne.  Dopiero po zmianie w Polsce ustroju , od kwietnia 1990 roku święto Konstytucji 3Maja doczekało się wreszcie należnych mu  uroczystych obchodów.

Dziś, kiedy wielu  z nas ma niemałe dylematy z polską flagą – czy ją wywieszać i kiedy-  powyższy przegląd majowych świąt może okazać się pomocny w podjęciu właściwej decyzji.  Dzień Flagi i święto Konstytucji 3-Maja niewątpliwie zasługują na ich uczczenie poprzez oflagowanie naszych domów i ulic.  Dodatkowo zachęcają do tego obchody 100-lecia odzyskania naszej niepodległości.  Flaga narodowa nie może dzielić,  Ona może tylko łączyć wszystkich, którym dobro ojczyzny naprawdę leży głęboko na sercu.

 

                                                                                                       Bronisław

                                                               Prawo i Sprawiedliwość   Łobez

Continue Reading

Minister Halina Szymańska wręczyła odznaczenia państwowe zasłużonym lekarzom weterynarii

Z okazji sprawozdawczego Zjazdu Lekarzy Weterynarii Zachodniopomorskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej  w Goleniowie odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych.

Za zasługi w działalności społecznej na rzecz samorządu lekarsko-weterynaryjnego Krzyżami Zasługi odznaczonych zostało trzech lekarzy weterynarii.

Aktu dekoracji, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonała Szef Kancelarii Prezydenta RP minister Halina Szymańska.

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading

Minister Halina Szymańska na konferencji „Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość”

Szef KPRP Halina Szymańska reprezentowała Prezydenta podczas konferencji naukowej inaugurującej obchody jubileuszu 100-lecia polskiej polityki społecznej. Andrzej Duda skierował list do uczestników wydarzenia.

„Polityka społeczna była od początku jednym z głównych wątków w działaniach ojców niepodległości” – napisał Prezydent, zaznaczając, że reformy przeprowadzone w II Rzeczypospolitej nie były łatwe.

„Ostatecznie jednak zwyciężała zawsze idea dobra wspólnego, wizja państwa jako przestrzeni, w której każdy może liczyć na ochronę i wsparcie. To idea, która przyświeca nam także dziś. Celem zmian, które wprowadzamy, jest wszakże zapewnienie wszystkim obywatelom możliwości godnego życia” – podkreślił w liście Andrzej Duda.

Podczas konferencji Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska zaprezentowała przygotowaną przez ekspertów publikację „Stulecie polskiej polityki spolecznej”. Zapowiedziała także, że środowa konferencja rozpoczyna cykl spotkań poświęconych polskiej polityce społecznej. Podobne wydarzenia mają odbyć się także w województwach. W konferencji „Przeszłość-Teraźniejszość-Przyszłość” wzięła także udział m.in. wicepremier Beata Szydło. (WP)

artykuł pochodzi ze strony prezydent.pl
Continue Reading